آخرین مطالب

استاندار مازندران : مردم با رعایت پروتکل‌ بهداشتی مازندران را از موج چهارم کرونا نجات دهند فرهنگی، هنری

استاندار مازندران : مردم با رعایت پروتکل‌ بهداشتی مازندران را از موج چهارم کرونا نجات دهند

  بزرگنمایی:

مجید اسدی خبرنگار  روزنامه جمهوری اسلامی  :استاندار مازندران شرایط کرونایی استان را وخیم توصیف کرد و گفت: تنها با همراهی مردم می‌توان از بروز موج چهار همه‌گیری ویروس کرونا در استان جلوگیری کرد.

احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار  ما افزود : وضعیت کنونی استان ناشی از مجموعه ای از عوامل از جمله سفرهای نوروزی، دید و بازدیدهای نوروزی ، بازارهای شلوغ شب عید و مهم تر از همه ورود کرونای جهش یافته  است که سبب شده تا ما با خیز متفاوتی نسبت به موج های سه گانه قبلی مواجه باشیم .

نماینده عالی دولت در مازندران هشدار داد : با قدرت بالای شیوع و سرایتی که ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی دارد و نتیجه آن را در تغییر سریع رنگ بندی شهرستان های استان هم طی کمتر از 48 ساعت گذشته مشاهده کردیم ، اگر همراهی همگانی نباشد ، شاهد آسیب جدی به سلامت  شهروندان و امنیت استان خواهیم بود.

وی تاکید کرد : تبعات عادی انگاری و رفتارهای خطرناک تعطیلات نوروزی را امروز در افزایش چند برابری آمار بستری های کرونایی و تغییر سریع رنگ بندی استان به قرمز و شرایط پرخطر شاهد هستیم و به طور قطع تداوم هرگونه سهل انگاری چه از سوی شهروندان و چه در طرف مسئولان و دستگاه هایی که وظیفه مند محسوب می شوند ، ما را با فاجعه مواجه خواهد کرد.

مازندران با رنگ بندی زرد و  آبی و کاهش آمار بستری بیماران کرونایی به 441 نفر وارد سال جدید شد ولی کمتر از 2 هفته بعد نه تنها آمار بیماران بستری افزایش 100 درصدی یافت ، بلکه رنگ نارنجی هم با تغییر وضعیت قائمشهر به استان برگشت. قائمشهر نخستین میزبان ویروس کرونای انگلیسی در مازندران بود که 24 اسفند ماه سال گذشته  با شناسایی 2 بیمار رسمیت یافت.

طبق ارزیابی سامانه ماسک مازندران 2 روز بعد یعنی در روز 13  فروردین نه تنها نخستین رنگ قرمز کرونایی را با قائمشهر دشت کرد ، بلکه تمامی شهرستان  های آبی خود را هم از دست داد و وضعیت چهار شهرستان به نارنجی تغییر کرد.

شتاب زیاد کرونای انگلیسی و قدرت سرایت بالای آن سبب شد تا  روز 16 فروردین بار دیگر رنگ بندی شهرستان های مازندران تغییر یابد و در این مرحله وضعیت رامسر هم قرمز شد ضمن این که تعداد شهرستان های وضعیت نارنجی استان هم به 9 شهرستان رسید.

با این وصف تنها 2 روز زمان نیاز بود تا بار دیگر سامانه ماسک رنگ بندی استان مازندران را تغییر دهد. این سامانه امروز چهارشنبه وضعیت 18 شهرستان مازندران را قرمز اعلام کرد. مازندران 22 شهرستان دارد و در حال حاضر وضعیت چهار شهرستان کوچک شامل عباس آباد ، کلاردشت ، سیمرغ و میاندرود نارنجی است.

 

استاندار مازندران همتچنین تاکید کرد : همه باید بحران کنونی را جدی بگیرند و نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی مسئولیت‌پذیر بباشند و آن را در اولویت رفتاری خود قرار دهند. 

وی با اشاره به اینکه اقتصاد و سلامت استان در بیش از یک سال گذشته آسیب های جدی را متحمل شده است، از مردم خواست تا برای جلوگیری از آسیب های معیشتی و همچنین از دست دادن عزیزانشان پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از رفتارهای پرخطر پرهیز کنند. 

حسین زادگان با اشاره به ویژگی انتقال سریع ویروس کرونا جهش یافته انگلیسی ، افزایش مرگ و میر آن را نیز خطری واقعی و عینی دانست و تاکید کرد : تغییر رنگ استان در یک هفته گذشته نشان داده با جهشی متفاوت و گسترده تر از موج های قبلی در همه گیری کرونا مواجه هستیم. ‌

نماینده عالی دولت در مازندران عادی انگاری رفتاری در برابر کرونا را غیرقابل قبول دانست و گفت : هرگونه عادی انگاری رفتاری توسط افراد این پیامد را دارد که کل جمعیت یک استان را درگیر کند و اقتصاد استان را به گروگان بگیرد.

حسین زادگان تنها راه حل جلوگیری از ورود استان به موج چهارم همه گیری ویروس کرونا را فاصله گذاری اجتماعی و همراهی گسترده مردم عنوان کرد و افزود : تا زمانی که مردم در اجرای پروتکل‌ها و دستورالعمل های بهداشتی همراهی نکنند هیچ برنامه ای تاثیرگذاری واقعی نخواهد داشت. 

استاندار مازندران روند افزاشی شمار بیماران بستری و بدحال کرونایی را در استان نگران کننده دانست و گفت : جامعه باید برای برون رفت از این وضعیت در رفتارهای پرخطر همانند دورهمی ها ، برگزاری مراسم تجمعی در اماکن خصوصی ، حضور بی پروا در اماکن عمومی بدون تجهیزات بهداشتی همچون ماسک و تردد غیرضروری خودداری کند. 

 

حسین زادگان ضمن اشاره به رنگ پرخطر قرمز که تقریبا سراسر مازندران را فراگرفته است ، گفت: پیش بینی می کنیم در روزهای آینده شاهد چندین موج قوی همه گیری باشیم که شاید کادر درمان و بیمارستان های استان را با مشکل مواجه کند. 

وی تغییر رنگ بندی کرونایی شهرستان ها را مستلزم اجرای سریع محدودیت ها و مصوبات ستاد ملی دانست و تاکید کرد: به تمامی فرمانداران ابلاغ شده است تا با تغییر رنگ بندی ها محدودیت های کرونایی را به صورت جدی و کامل اجرایی کنند. 

استاندار مازندران افزود: در اجرای محدودیت های کرونایی مازندران تابع ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا است و در اجرای این محدودیت ها هیچگونه اغماضی نباید صورت گیرد زیرا آنچه اهمیت دارد سلامت و جان مردم است. 

حسین زادگان اجرای محدودیت های کرونایی را همراه با خسارت جدی به بخش های اقتصادی دانست و تاکید کرد: از مردم مازندران می خواهیم به سرنوشت اقتصاد استان اهمیت دهند و با رعایت حداقل های پروتکل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی ها مازندران را بار دیگر از موج خطرناکی از همه گیری نجات دهند. 

وی به برگزاری ستاد استانی مقابل با ویروس کرونا مازندران در شنبه گذشته اشاره کرد و گفت: در این ستاد در مورد مسائلی همچون اجرای محدودیت های کرونایی، گسترده شدن طرح شهید سلیمانی، کاهش کارکنان ادارات در شهرهای پرخطر و مواردیدیگر تصمیم گیری و به فرماندران ابلاغ شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

فرمانده سپاه کربلا در دیدار با خانواده سردار شهیدحاج حسین بصیر؛ باید فرهنگ شهدا را به درستی تبیین کرد / شهید بودن و شهید شدن در گرو اصالت و تربیت خانوادگی است

نماینده ولی فقیه در مازندران: آیت الله دارابکلایی شخصیتی آراسته به علم و عمل و شمع محفل فرهیختگان حوزه و دانشگاه بود.

آغاز برداشت توت فرنگی در هزار هکتار از مزارع مازندران

آغاز برداشت توت فرنگی در هزار هکتار از مزارع مازندران

احمدی حاجی گفت: در حال حاضر در حال توزیع بیش از 11 میلیون تن کنسانتره در میان شرکت‌های تعاونی استانی هستیم تا مشکلات دامداران را به حداقل برسانیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران: عدم برگزاری راهپیمایی خودرویی روز قدس توجیه منطقی ندارد

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی سیمرغ در سال 1400 برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد مازندران خبر داد: توزیع 83 هزار سبد غذایی بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان

دیدار رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران با استاندار

استاندار: از ظرفیت روان‌شناسان در طرح‌های سلامت اجتماعی بهره‌گیری شود

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: بیمه اجباری ساختمان‌های مسکونی/ نرخ پایه بیمه 120 هزار تومان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تأکید کرد: برگزاری اردوهای رسانه ای جهت انعکاس عملکرد های با ارزش دستگاه ها

ادارات مازندران برای مناسب سازی محیط کاری معلولان ضرالاجل دریافت کردند

خانه‌دار شدن حدود 9هزار خانوار شهرهای کم جمعیت مازندران

پیکر مرحوم نادر دست‌نشان در قائمشهر به خاک سپرده شد

نماینده ولی فقیه در مازندران: عاملان افول صنایع داخلی شناسایی شوند/ مذاکره برجامی نیاز نیست

بازار کالاهای اساسی پرمصرفی همچون مرغ و روغن در ماه مبارک رمضان همچنان با نوسانات شدیدی همراه است و مردم برای تامین این کالاها علاوه بر گرانی، با زحمت و مشکل برای دسترسی مواجه هستند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران عنوان کرد ضعف مدیریتی عامل صف‌های طویل مرغ/ عوامل توزیع احتکار می کردند

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی غالبا خوب عمل شده است، افزود

کار جهادی عامل پیروزی‌ها؛ جهاد از ساخت خانه محروم تا تامین جهیزیه/ فرصت خودسازی در کار جهادی است

در اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی قراخیل قائمشهر پایگاه فرهنگ و هنر مقاومت و پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان مازندران شد.

دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت ماه حذف می‌شود

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران خبر داد اجرای 55 ویژه برنامه فرهنگی و مذهبی ماه رمضان در مازندران

آئین نکوداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان در سپاه کربلا برگزار شد.

ورزشگاه ماهفروجک ساری پیش از پایان دولت بهره‌برداری می‌شود

رئیس کل دادگستری مازندران: 82 درصد از اراضی جنگلی مازندران حدنگاری شده است

دلجویی فرمانده انتظامی مازندران از جانباز بابلسری فرمانده انتظامی مازندران در پی بی مهری به یک جانباز در بابلسر توسط یکی از ماموران انتظامی، از وی دلجویی کرد.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: ماه مبارک رمضان در پیش است و همه ساله در این ایام با کمبود خون و فرآورده‌های آن مواجه می‌شویم.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری: بستن مساجد خیانت است/ انتقاد از عدم لغو سفرهای نوروزی

اهانت به جانباز بابلسری پیگیری می‌شود

مدیرکل گردشگری مازندران اعلام کرد وجود 220 پروژه نیمه تمام گردشگری در مازندران/دنبال اعتبار دولتی نیستیم

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به دستور وتاکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی برآزادسازی سواحل دریای خزر بویژه آزادسازی مجتمع فرهنگی و آموزشی قوه قضائیه گفت:

نماینده عالی دولت در مازندران افزود : با توسعه مکانیزاسیون در کشت و برداشت و مدرن شدن شالیکوبی ها ، ضایعات و هزینه تولید این محصول استراتژیک کاهش محسوسی یافته است

ساخت و ساز و زمین خواری بیشترین فراوانی شکایت در سامانه سامد مازندران

خانه | استان‌ها | مازندران در نامه ای اعتراضی به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی مطرح شد: اعتراض و خشم بازنشستگان از مغایرت در احکام حقوق خود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: ایجاد پایگاه میراث طبیعی جنگل‌های هیرکانی ضروری است.

فرمانده سپاه کربلا: انقلاب و دستاوردهای شهدا را مانند شهید آوینی روایت کنیم/تلاش دشمن برای سیاه‌نمایی انقلاب

بسیج رسانه به عنوان یک نهاد انقلابی در حوزه رسانه‌ تمام عزم خود را برای حمایت از تولید و تولیدکنندگان جذب کرده است

مازندرانی‌ها بیش از 27 میلیارد ریال کتاب از طرح‌های فصلی 1399 خریدند

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران مطرح کرد؛ لزوم ورود دستگاه قضا به سوء تدبیری در خیز چهارم کرونا

نماینده ولی فقیه در مازندران: تعطیلی مساجد و اماکن مذهبی در ماه رمضان زیبنده نیست

در خطبه های مجازی نمازجمعه مرکز استان مطرح کرد ؛ آیت الله لائینی : بی تدبیری دولتی ها مناطق آبی و زرد مازندران را به قرمز مبدل کرد

رجب فلاح مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ گفت : 42 تن بذر برنج گواهی شده بین شالیکاران شهرستان سیمرغ توزیع شد.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به انتخابات پیش رو بر لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی و تبلیغاتی توسط نامزدها تاکید کرد و گفت

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه سال گذشته 480 هکتار از شالیزارهای مازندران تجهیز و نوسازی شد،

نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: انقلابی ماندن و انقلابی‌گری مهمترین خصیصه سردار طوسی‌ها بود و سردار سلیمانی هم انقلابی‌گری را به عنوان خط قرمز خود معرفی کرد

ورود مجلس به انتخاب‌های عجیب فدراسیون فوتبال/عزیزی خادم باید پاسخگوی افکار‌ عمومی و نمایندگان باشد!

معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد خبر داد تدابیر مساجد برای برگزاری مجالس رمضان/ مردم از چندصدایی ستاد کرونا ناراحتند

با حضور ویدیوکنفرانسی معاون زنان و خانواده ریاست‌جمهوری ؛ بانوان کارآفرین مازندران تجلیل شدند

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران: 4300 دستگاه تبلت پارسال به دانش آموزان نیازمند مازندران اهداء شد