آخرین مطالب

استاندار: ورود جدی بخش خصوصی به حوزه کسب‌وکار توقع جدی ماست آیین زندگی، بهداشت و سلامت

استاندار: ورود جدی بخش خصوصی به حوزه کسب‌وکار توقع جدی ماست

  بزرگنمایی:

استاندار مازندران خواستار مشارکت فعالان اقتصادی در توسعه استان شد و گفت : اهمیت بخش خصوصی و لزوم ورود جدی در حوزه کسب و کار توقع جدی ماست.

مجید اسدی خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی  :روابط عمومی استانداری مازندران ، سیدمحمود حسینی پور در نشست با روسای اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون استان افزود : توقعمان ورود جدی فعالان اقتصادی در فضای کسب و کار در جهت امیدوار کردن مردم است، در این مسیر ایجاد بسترها جهت همکاری با بخش خصوصی داخل و خارج از کشور از همین حالا ضرورت دارد. ‎

وی ادامه داد : وضعیت درآمدی مردم با توجه به شرایط تحریمی حاکم بر کشور بر کسی پوشیده نبوده و مناسب نیست، از این رو اهمیت بخش خصوصی و لزوم ورود جدی در حوزه کسب و کار توقع جدی ماست.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به بررسی‌ها، گفت: در مازندران بسترها و ظرفیت‌های خوبی برای حضور بخش خصوصی فراهم است، مهم این است که فضایی ایجاد شود تا سرمایه‌گذاران وارد عرصه‌های مهم اقتصادی شوند.

حسینی پور از فعالان اتاق بازرگانی با عنوان نمایندگان بخش خصوصی یاد کرد و افزود: ارائه راهکار برای بررسی مولفه‌های توسعه در مازندران برای ما مهم است، از این رو از اتاق بازرگانی توقع مشاوره برای انجام اقدامات در زمینه ورود بخش خصوصی به مباحث اقتصادی استان را داریم.

استاندار مازندران همچنین بیان کرد: در حال حاضر ما با پدیده بی‌اعتمادی در این حوزه مواجه هستیم که ورود فعالان اتاق بازرگانی را می‌طلبد، میزان اعتماد سرمایه‌گذار به بخش دولتی باید تقویت شود.

حسینی پور از احصای وضعیت بنگاه‌ها در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: در این رابطه نیاز به فرهنگ‌سازی داریم، جوانان ما به‌دنبال پیدا کردن شغل دولتی هستند ولی توجهی به کار در بخش خصوصی آن هم با بازدهی خوب ندارند.

وی با بیان اینکه ایجاد بستر برای تحریک جوانان برای ورود به بازار اشتغال در بخش خصوصی ضرورت دارد، تاکید کرد: ما در سازمان حدود 40 درصد نیروی مازاد داریم، باید راهی پیدا کنیم، آموزش و مهارت‌افزایی متناسب با نیازهای شما اقدامی است که ما می توانیم اعلام آمادگی کنیم.

حسینی پور ادامه داد: اینکه نیروهای جوان ما دارای مدارک تحصیلی عالیه بوده و به دنبال پشت میزنشینی هستند وضعیت بسیار نامطلوبی است، البته همه اینطور نیستند، وضعیت جمعیتی ما هم نگران‌کننده است، رشد جمعیت مازندران به 1.4 درصد رسید، این فاصله نسلی برای آینده استان فاجعه است، رابطه جمعیت با اشتغال ارتباط معناداری است.

استاندار مازندران عنوان کرد: ما در استان در مباحث صادرات، جذب سرمایه‌گذار و راه‌اندازی واحدهای تعطیل شده ورود پیدا کردیم اما اگر بخش خصوصی پای کار نیاید به جایی نمی‌رسیم، ما نیاز به ایجاد تحول داریم.

حسینی پور با اشاره به اینکه مازندران در حوزه کسب و کار نیازمند استفاده از تجربیات اتاق بازرگانی است، خاطرنشان کرد: ما نقش حمایتی داریم و پیگیری خواهیم کرد اما شروع کار با فعالان اقتصادی است، از طرفی امروز شاهد یک انفعال در جامعه هستیم که باید تبدیل به پویایی شود.

وی با بیان اینکه برگرداندن امید به مردم با حضور در رسانه‌ها موثر است، افزود: در استان به دنبال راه اندازی امور هستیم، بازار پیشانی اقتصاد است، اگر این بازار فعال شود در همه حوزه‌ها تاثیر می‌گذارد، اینجا هدفمان باید رونق کسب و کار باشد.

حسینی پور در ادامه صحبت با حاضران در این جلسه، خطاب به جمع، از برنامه ویژه استانداری در بحث به‌کارگیری نیروی کار خبر داد و اذعان داشت: بنا داریم شهر به شهر از فرمانداران بخواهیم که مسئولیت اشتغال شهر را بر عهده بگیرند و با برقراری ارتباط با فعالان اقتصادی گزارش کار ارائه کنند.

استاندار مازندران در ادامه اظهار کرد: خروجی جلسات برای ما مهم است، تنظیم برخی از دستگاه‌های خدمات‌دهنده در دستور کار ما قرار داد و ما می‌توانیم برخی از بخش ها را تعدیل کرده و مدیریت کنیم تا فضای کسب و کار فعال شود.

وی با تاکید بر اینکه توقعمان ورود جدی فعالان اقتصادی در فضای استان در جهت امیدوار کردن مردم است، یادآور شد: آوردن کانتینرهای یخچال‌دار در بندرامیرآباد یکی از این اقدامات در جریان است، رشد و توسعه این بندر با دریافت تجهیزات برای ایجاد آن به پایانه اصلی صادرات استان، هدف ماست.

وی خطاب به رئیس اتاق بازرگانی مازندران، با بیان اینکه تعامل با کشورهای همسایه خواسته آقای رئیس جمهور از بنده است، تاکید کرد: همکاری و تعامل با برداشتن موانع از سر راه با چهار کشور عضو سی آی اس CIS برای ما مهم است، اولویت برگزاری اجلاس منطقه‌ای با هدف بررسی راهکارهای مشترک همکاری‌ها باشد بعد نوبت به برگزاری جلسات مجزا با هر کشور برسد.

حسینی پور، خاطرنشان کرد: برای ایجاد بستر برای همکاری با این کشورها از همین حالا با مشارکت همه اعضا باید برنامه‌ریزی کرد، هدفمان مشخص است، در این مسیر موانعی وجود دارد، گمرک در سیستم اداری در شمار جاهایی است که باید تسهیل کننده باشد نباید ایجاد مانع کند. هدف ما تنظیم رفتار گمرکی نیز هست، جلسات اختصاصی استانی و شهرستانی از هفته آینده برگزار خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

برگزاری اولین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در دادگستری استان /

استاندار مازندران: زمان برای جولان مافیای برنج در مازندران به اتمام رسیده است

نماینده ولی فقیه درمازندران :فضای انقلابی، جهادی و جوانی در نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) جاری و ساری باشد

استاندار مازندران: طرح توسعه دریا محور استان‌های شمالی کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب نهایی و دبیرخانه این طرح به مازندران واگذار شد

فرمانده سپاه کربلا خبر داد: هدفگذاری 1351میلیارد تومانی سپاه کربلا برای محرومیت زدایی در مازندران

سعید کهن سال در همایش جمعیت ایثارگران استان گفت: پیگیری قوانین مغفول مانده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در اولویت بنیاد مازندران است.

بازدید رئیس کل دادگستری مازندران ازدادگستری شهرستان محمود آباد

رییس هیات مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشور، بر برگزاری مجامع شرکت‌های تعاونی وسرمایه گذاری درزمان مقرر آن تاکید کرد.

فرمانده قرارگاه امام حسن مجتبی ع: با انعقاد تفاهم نامه ای برای محرومیت زدایی در مازندران فعالیت این قرار گاه از یکماه آینده وارد فاز اجرایی می‌شود

مسئولیت اجتماعی از منظر قرآن| باید در خدمت قرآن باشیم

حج ابراهیمی به‌عنوان بزرگترین تجمع انسانی با محوریت جمهوری اسلامی ایران توسط مسلمانان جهان به یک مکتب تبدیل شده است و هر سال نیز نورانیت بیشتری پیدا می کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران : انسجام جبهه انقلاب اسلامی با محوریت جهاد تبیین خنثی کننده نقشه استکبار است

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: دستگاه قضائی مازندران نیز در جهت احقاق حقوق مردم و رفع ظلم و ستم از ستمدیدگان، تعامل خوبی با مرکز وکلای قوه قضائیه دارد.

امروز حجاب به دغدغه اصلی کشور تبدیل شده است ونیاز به جهاد تبیین در موضوعات حجاب و عفاف داریم.

یادواره امیر سرلشکر خلبان شهید علی اکبر شیرودی، 2 شهید گمنام و 41 شهید والامقام شهر شیرود با حضور وزیر راه شهر سازی

رزمندگان اسلام با تبعیت از ولی فقیه و ایمان به خدا فتح خرمشهر را رقم زدند

استاندار مازندران: فتح خرمشهر، یکی از حماسه های درخشان تاریخ مقاومت ملت ایران اسلامی است

برگزاری اولین جلسه کمیسیون برنامه ریزی آموزش دادگستری مازندران

روز دختر، آغاز دهه کرامت و یازدهم ذیعقده میلاد فرخنده و پرنور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را تبریک و تهنیت گفت.

«پورقربان» گفت: همکاری مابین نیرو‌های مسلح ضامن آسایش و امنیت مردم و باعث افزایش قدرت دفاعی کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران از احیای 91 واحد راکد صنعتی در استان خبر داد؛

مسوول سازمان بسیج رسانه کشور: همدلی خبرنگاران برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان ضروری است

مدیر حج وزیارت مازندران: 4200 زائر مازندران در قالب 30 کاروان روانه سفر حج می شوند

دبیر کانون خدمت رضوی شهرستان سیمرغ: برگزاری بیش از 30 برنامه در دهه کرامت|همایش دختران مسجدی در سیمرغ برگزار می شود

بالگرد میدان شهید کشوری شهرستان سیمرغ به زمین نشست و بازسازی کامل آن توسط تیم اعزامی هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گفت: طراحی شرایط مساعد و لازم برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در میان دانش آموزان و جامعه ضرورت دارد.

حجت الاسلام محمدی لائینی گفت: مسئولان باید با همدلی برای رفع مشکلات جامعه عشایری استان مازندران ورود کنند.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اولویت اول دستگاه ها باشد

استاندار مازندران از شناسایی باند مافیای برنج در استان خبر داد و گفت: زمانش فرا برسد همه را افشا می کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از شناسایی استعدادهای مختلف با برپایی جشنواره های کاتی و نوجوان مازنی در استان خبر داد

کاروان 30 هزار نفری از مازندران به مرقد مطهر امام راحل اعزام می‌شوند

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: بهزیستی مازندران از استان‌های پیشتاز در حوزه اشتغال معتادان بهبود یافته است.

سالروز ولادت بانوی اسوه عصمت و نجابت و روز دختر گرامی باد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران: سیاست کمیته امداد باید اغنا باشد و غنی و خودکفا کردن را در دستور کار قرار گیرد

مازندران میزبان برگزاری اجلاس‌های بین المللی می‌شود

معاون هماهنگی امور استان‌های وزارت کشور: دهیاران و شورا‌ها حلقه بزرگ مدیریتی در کشور محسوب می‌شوند

حسینی پور : دستگاه های اجرایی باید مسیر سرمایه گذاری را هموار کنند

استاندار مازندران: وحدت و تعامل همگانی؛ رمز و راهبرد توسعه و اعتلای مازندران است

گفت: دهیاری‌های مازندران در کمیته انضباطی کار دهیاران نظارت می‌شوند. ‎

نماینده ولی فقیه در استان مازندران: آیت الله کوهستانی(ره) تجسم عملی ایمان، اطمینان و رضا بود

مراسم جشن ولادت حضرت معصومه (س) و گرامیداشت روز دختر امروز در جوار مزار مطهر شهدای گمنام پارک شهرستان سیمرغ برگزار شد.

دستگیری عامل کلاهبرداری در بورس به ارزش 800 میلیارد ریال در شهرستان"سیمرغ" خبر داد

اداره کل بهزیستی مازندران در حوزه بانوان ارائه و عناوین، طرح ها و پیشنهاداتی نیز جهت ارتقای این حوزه از جانب مدیر کل بهزیستی مازندران مطرح شد.

علیخانی افزود: باتوجه به تنش آبی و کاهش منابع آبی پیش آمده در مازندران برای تغییر الگوی کشت و کشت‌های سازگار بررسی و اقدام شود.

میرزایی گفت: در همین حوزه سال گذشته بیش از 3 هزار بیماران صعب العلاج اسناد خود را به ما تحویل و مبلغ 24 میلیارد تومان به آنان پرداخت شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به کاهش سه درصدی آمار طلاق در استان گفت: سال قبل دو هزار و 500 واقعه طلاق در استان ثبت شده است.

دفاع حرم و دفاع مقدس و ... نبودند و با عوامل دشمن نمی‌جنگیدند کشورمان امروز بدتر از سوریه می‌شد، تمام کشورمان با خاک یکسان می‌شد

نماینده ولی فقیه در مازندران، سابقه ملت ایران را در ذلت ستیزی درخشان دانست و گفت: این ملت اجازه سلطه به استکبارگران را نخواهند داد.

مومنی یادآور شد: در سال گذشته، هشت نفر از بهترین فرزندان ایران در مقابله با مساله جهانی مواد مخدر شهید شده اند.

برگزاری همایش آموزشی برای بانوان حج گزار مازندرانی