آخرین مطالب

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اولویت اول دستگاه ها باشد اجتماعی

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اولویت اول دستگاه ها باشد

  بزرگنمایی:

مجید اسدی خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی / سعید کهن سال در کارگاه آموزشی رابطین روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران که در موسسه فرهنگی ورزشی ایثار در ساری برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، نقش روابط عمومی را در جهت تولید محتوای برنامه های فرهنگی از قبیل موشن، اینفوگرافیک، تیزر و کلیپ در حوزه ایثار و شهادت مهم دانست و گفت: اگر امروز می خواهیم بر غول رسانه ای مقابله کنیم باید خودمان در این حوزه محتوا ایجاد کنیم، اطلاعات و عملکرد سازمان خود را در چارچوب سیاست ها و رویکردها بیان کنیم.
کهن سال، ظرفیت یابی و ظرفیت سازی را در راستای اجرای قوانین و مقررات مهم دانست و اظهار کرد: یک روابط عمومی تا زمانی که به قوانین مسلط نباشد نمی تواند عملکرد درستی از دستگاه خود ارائه دهد، نقش روابط عمومی به عنوان کمک به مدیریت می تواند منجر به پویایی و بالندگی سازمان شود و امروز این توانمندی و مهارت در میان این نیروی جوان و پا به کار در بنیاد وجود دارد.
این مسئول ارتباط معنادار با اصحاب رسانه را یکی از وظائف مهم روابط عمومی عنوان کرد و یادآور شد: امروز شما می توانید در دیدار با والدین معظم شهدا خاطرات و ناگفته های این عزیزان را در فضای مجازی برای نسل های آینده تبیین کنید، این امر می تواند منشا تحولات فکری و رفتاری در فضای رسانه ای شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران با تاکید بر گفتمان سازی در حوزه روابط عمومی، گفت: باید به سمت و سوی تشکل ها برویم و با ایجاد شبکه، کار علمی با نگاه دینی داشته باشیم، با برجسته کردن نهاد اجتماعی، نمادسازی کنیم.
کهن سال با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت برای تمامی دستگاه های اجرایی مرجع بوده و اولویت اول باشد، عنوان کرد: روابط عمومی ها باید نقش خود را در این ارتباط پر رنگ ببینند و با حس مسئولیت پذیری و نگاه دلی در حوزه ایثار و شهادت و همچنین در اجرای قوانین جامعه ایثارگری نقش خود را ایفا کنند، چرا که فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ فضیلت ها است.
این مسئول ادعان داشت: ما قرارگاه رسانه ای را با همکاری صدا و سیما تا دل کربلا بردیم، در اربعین امسال در کربلا مستقر خواهیم شد و در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شاهد اقدامات فرهنگی اثرگدار خواهیم بود، در جهت اشاعه این فرهنگ غنی با مشارکت صدا و سیما گروه تلویزیونی اینترنتی و شاهد را راه اندازی هستیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران اضافه کرد: از تمامی ظرفیت های استانی به ویژه ظرفیت روابط عمومی استانداری مازندران در رابطه با یک درصد از اعتبارات فرهنگی دستگاه ها استفاده خواهیم کرد، ما به دنبال این هستیم که مشکل ایثارگر حل شود، تحولات فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت زمانی محقق می شود که مهندسی پیام و انتشار را در دست بگیریم و پس از آن به جوانان و نوجوانان منتقل کنیم.
کهن سال در بخشی از سخنان به مقایسه جوامع سنتی و مدرن پرداخت و افزود: در جوامع سنتی بر خلاف جوامع مدرن، محور و ملاک دین و ارزش های اسلامی است، اگر امروز جوامع مدرن در زمینه آزادی، فرهنگ، عدالت و امنیت با چالش های عظیمی روبرو است به دلیل نداشتن هویت دینی و اسلامی است، اگر نتوانیم بین آن ها تمیز قائل شویم، واقعیت ها را درک نکنیم و با رویکرد خودمان تطبیق ندهیم چه بسا دچار تزلزل خواهیم شد.
مدیرکل بنیاد مازندران با بیان اینکه روابط عمومی در خوشنامی سازمان نقش مهمی به عهده دارد، اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در امر برنامه های عملیاتی نسبت به سایر دستگاه ها جلوتر است، لذا فعالیت هایی که در قالب برنامه عملیاتی انجام گرفته است باید معرفی و برجسته شود.  
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در بخش دیگری از سخنان خود از نگاه دلی استاندار مازندران نسبت به پیگیری مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران قدردانی کرد و گفت: حضور هفتگی استاندار مازندران در منازل شهدا و دیدار با والدین عزیز آنان و همچنین ایثارگران عزیز، بیانگر ارادت ایشان به خاندان معزز شهدا و جامعه ایثارگری است.
این مسئول افزود: با تأکید استاندار مازندران، سامانه ای از وصیت نامه شهدا در فضای مجازی ایجاد کردیم تا در جهت ترویج، اشاعه و انتقال این فرهنگ نقش بسزایی ایفا کرده باشیم.
مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در رابطه با جهاد تبیین افزود: جهاد تبیین در سایه سرعت عمل در اطلاع رسانی و تصمیم گیری به موقع محقق خواهد شد، روابط عمومی ها در حوزه اطلاع رسانی باید هنرمندانه عمل کنند. فضای مجازی را به طور صحیح رصد کرده و عملکرد درستی ارائه دهند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران با بیان اینکه روابط عمومی ها مشاورانی امین برای مدیران محسوب می شوند، اظهار کرد: باید به جزئیات مسائل سازمانی دقت و اشرافیت بیشتری داشته باشیم تا آسیب ها را خوب بشناسیم و با نگاه پیشگیرانه، به موقع اقدام کنیم.  
نوربخش گفت: امروز دشمن در پی کمرنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت و اعتقادات مردم است، باید ارتباط خود با رسانه ها را بیشتر کنیم تا نقشه های شوم دشمنان به ناامیدی تبدیل شود، امروز دشمن از اسلام هراس دارد و به قدرت واقعی اسلام پی برده است.
وی ضمن ابلاغ سلام حسینی پور استاندار مازندران به جمع حاضر، عنوان کرد: کهن سال مدیری توانمند، پیگیر و با برنامه است و با جدیت مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را از طریق دستگاه های اجرایی و غیره پیگیری می کند و این نگاه مطالبه گری باید در وجود همه ما نهادینه شود.
نوربخش از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران به دلیل برگزاری این کارگاه آموزشی قدردانی کرد و گفت: این قبیل کارهای آموزشی که منجر به هم اندیشی و هم افزایی در جهت ارتقای سطح علمی در حوزه روابط عمومی می شود، در روند پیشرفت برنامه های حوزه اطلاع رسانی و رسانه ای اثرگذار خواهد بود.
گفتنی است در این کارگاه آموزشی علاوه بر آموزش شیوه های خبرنویسی و تهیه گزارش، موضوعات مهم رسانه ای، فضای مجازی و غیره مطرح و مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت، همچنین از تلاش ها و زحمات رابطین روابط عمومی بنیاد مازندران در عرصه اطلاع رسانی و ... قدردانی شد.  
  


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

برگزاری اولین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در دادگستری استان /

استاندار مازندران: زمان برای جولان مافیای برنج در مازندران به اتمام رسیده است

نماینده ولی فقیه درمازندران :فضای انقلابی، جهادی و جوانی در نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) جاری و ساری باشد

استاندار مازندران: طرح توسعه دریا محور استان‌های شمالی کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب نهایی و دبیرخانه این طرح به مازندران واگذار شد

فرمانده سپاه کربلا خبر داد: هدفگذاری 1351میلیارد تومانی سپاه کربلا برای محرومیت زدایی در مازندران

سعید کهن سال در همایش جمعیت ایثارگران استان گفت: پیگیری قوانین مغفول مانده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در اولویت بنیاد مازندران است.

بازدید رئیس کل دادگستری مازندران ازدادگستری شهرستان محمود آباد

رییس هیات مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشور، بر برگزاری مجامع شرکت‌های تعاونی وسرمایه گذاری درزمان مقرر آن تاکید کرد.

فرمانده قرارگاه امام حسن مجتبی ع: با انعقاد تفاهم نامه ای برای محرومیت زدایی در مازندران فعالیت این قرار گاه از یکماه آینده وارد فاز اجرایی می‌شود

مسئولیت اجتماعی از منظر قرآن| باید در خدمت قرآن باشیم

حج ابراهیمی به‌عنوان بزرگترین تجمع انسانی با محوریت جمهوری اسلامی ایران توسط مسلمانان جهان به یک مکتب تبدیل شده است و هر سال نیز نورانیت بیشتری پیدا می کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران : انسجام جبهه انقلاب اسلامی با محوریت جهاد تبیین خنثی کننده نقشه استکبار است

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: دستگاه قضائی مازندران نیز در جهت احقاق حقوق مردم و رفع ظلم و ستم از ستمدیدگان، تعامل خوبی با مرکز وکلای قوه قضائیه دارد.

امروز حجاب به دغدغه اصلی کشور تبدیل شده است ونیاز به جهاد تبیین در موضوعات حجاب و عفاف داریم.

یادواره امیر سرلشکر خلبان شهید علی اکبر شیرودی، 2 شهید گمنام و 41 شهید والامقام شهر شیرود با حضور وزیر راه شهر سازی

رزمندگان اسلام با تبعیت از ولی فقیه و ایمان به خدا فتح خرمشهر را رقم زدند

استاندار مازندران: فتح خرمشهر، یکی از حماسه های درخشان تاریخ مقاومت ملت ایران اسلامی است

برگزاری اولین جلسه کمیسیون برنامه ریزی آموزش دادگستری مازندران

روز دختر، آغاز دهه کرامت و یازدهم ذیعقده میلاد فرخنده و پرنور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را تبریک و تهنیت گفت.

«پورقربان» گفت: همکاری مابین نیرو‌های مسلح ضامن آسایش و امنیت مردم و باعث افزایش قدرت دفاعی کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران از احیای 91 واحد راکد صنعتی در استان خبر داد؛

مسوول سازمان بسیج رسانه کشور: همدلی خبرنگاران برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان ضروری است

مدیر حج وزیارت مازندران: 4200 زائر مازندران در قالب 30 کاروان روانه سفر حج می شوند

دبیر کانون خدمت رضوی شهرستان سیمرغ: برگزاری بیش از 30 برنامه در دهه کرامت|همایش دختران مسجدی در سیمرغ برگزار می شود

بالگرد میدان شهید کشوری شهرستان سیمرغ به زمین نشست و بازسازی کامل آن توسط تیم اعزامی هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گفت: طراحی شرایط مساعد و لازم برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در میان دانش آموزان و جامعه ضرورت دارد.

حجت الاسلام محمدی لائینی گفت: مسئولان باید با همدلی برای رفع مشکلات جامعه عشایری استان مازندران ورود کنند.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اولویت اول دستگاه ها باشد

استاندار مازندران از شناسایی باند مافیای برنج در استان خبر داد و گفت: زمانش فرا برسد همه را افشا می کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از شناسایی استعدادهای مختلف با برپایی جشنواره های کاتی و نوجوان مازنی در استان خبر داد

کاروان 30 هزار نفری از مازندران به مرقد مطهر امام راحل اعزام می‌شوند

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: بهزیستی مازندران از استان‌های پیشتاز در حوزه اشتغال معتادان بهبود یافته است.

سالروز ولادت بانوی اسوه عصمت و نجابت و روز دختر گرامی باد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران: سیاست کمیته امداد باید اغنا باشد و غنی و خودکفا کردن را در دستور کار قرار گیرد

مازندران میزبان برگزاری اجلاس‌های بین المللی می‌شود

معاون هماهنگی امور استان‌های وزارت کشور: دهیاران و شورا‌ها حلقه بزرگ مدیریتی در کشور محسوب می‌شوند

حسینی پور : دستگاه های اجرایی باید مسیر سرمایه گذاری را هموار کنند

استاندار مازندران: وحدت و تعامل همگانی؛ رمز و راهبرد توسعه و اعتلای مازندران است

گفت: دهیاری‌های مازندران در کمیته انضباطی کار دهیاران نظارت می‌شوند. ‎

نماینده ولی فقیه در استان مازندران: آیت الله کوهستانی(ره) تجسم عملی ایمان، اطمینان و رضا بود

مراسم جشن ولادت حضرت معصومه (س) و گرامیداشت روز دختر امروز در جوار مزار مطهر شهدای گمنام پارک شهرستان سیمرغ برگزار شد.

دستگیری عامل کلاهبرداری در بورس به ارزش 800 میلیارد ریال در شهرستان"سیمرغ" خبر داد

اداره کل بهزیستی مازندران در حوزه بانوان ارائه و عناوین، طرح ها و پیشنهاداتی نیز جهت ارتقای این حوزه از جانب مدیر کل بهزیستی مازندران مطرح شد.

علیخانی افزود: باتوجه به تنش آبی و کاهش منابع آبی پیش آمده در مازندران برای تغییر الگوی کشت و کشت‌های سازگار بررسی و اقدام شود.

میرزایی گفت: در همین حوزه سال گذشته بیش از 3 هزار بیماران صعب العلاج اسناد خود را به ما تحویل و مبلغ 24 میلیارد تومان به آنان پرداخت شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به کاهش سه درصدی آمار طلاق در استان گفت: سال قبل دو هزار و 500 واقعه طلاق در استان ثبت شده است.

دفاع حرم و دفاع مقدس و ... نبودند و با عوامل دشمن نمی‌جنگیدند کشورمان امروز بدتر از سوریه می‌شد، تمام کشورمان با خاک یکسان می‌شد

نماینده ولی فقیه در مازندران، سابقه ملت ایران را در ذلت ستیزی درخشان دانست و گفت: این ملت اجازه سلطه به استکبارگران را نخواهند داد.

مومنی یادآور شد: در سال گذشته، هشت نفر از بهترین فرزندان ایران در مقابله با مساله جهانی مواد مخدر شهید شده اند.

برگزاری همایش آموزشی برای بانوان حج گزار مازندرانی